Siedziba Spólki Poltextil Sp. z o.o. zlokalizowana jest w budynku „MARRIOTT”


POLTEXTIL Sp. z o.o. powstała w 2011 roku i posiada w 100% polski kapitał. Firma została założona przez sześć firm działających w branży pralniczej oraz tekstylnej, których dewizą jest hasło „Solidny Partner”. Naszymi udziałowcami są polskie firmy
z bogatymi tradycjami i długoletnim doświadczeniem, będące jednymi
z największych i najprężniej rozwijających się w zakresie produkcji oraz świadczenia usług serwisowania bielizny i odzieży roboczej. Udziałowcami Spółki są firmy:

  • HTS Baltica Sp. z o.o. z Gdyni,
  • HTS BAXTER Sp. z o.o. z Tykocina k/Białegostoku,
  • EKO – STYL Rental Sp. z o.o. S.K. z Leżajska,
  • Andropol S.A. z Andrychowa,
  • HOLLYWOOD S.A. z Sierpca,
  • VECTOR S.A. z Lubonia.

 

Obecnie działamy praktycznie na terenie całego kraju i łącznie obsługujemy kilkuset Klientów, wśród których są placówki służby zdrowia, branża hotelarska, wojsko oraz zakłady produkcyjne. W gronie naszych Kontrahentów znajdują się największe polskie szpitale, hotele należące do globalnych sieci (m.in. Marriott, Hilton, Sheraton, Accor, Holiday Inn) oraz przedsiębiorstwa z branży spożywczej, farmaceutycznej, produkcyjnej i wielu innych. Dzięki najnowocześniejszym technologiom, których używamy możemy zapewnić najwyższą jakość usług w cenie dostosowanej do indywidualnych możliwości każdego z naszych Klientów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oferujemy szeroką gamę usług, począwszy od serwisu pralniczego w zakresie prania wodnego i czyszczenia chemicznego, poprzez wynajem odzieży roboczej i bielizny hotelowej, a także specjalistycznej bielizny i odzieży szpitalnej przeznaczonej do usług dezynfekcyjnych i sterylizacji.
W trosce o odpowiednie standardy obsługi oraz najwyższą jakość świadczonych usług, wykorzystujemy najnowocześniejszy park maszynowy, a także produkty, wyroby i środki piorąco – dezynfekujące wyłącznie uznanych producentów, a proces produkcyjny przebiega zgodnie z wymogami norm ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-EN 14065 (RABC).

Przedmiotem naszej działalności jest również obsługa branży pralniczo – tekstylnej pod kątem wdrożeń innowacyjnych instalacji oszczędnościowych,
IT, nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Prowadzimy również działania badawcze w branży pralniczo – tekstylnej oraz zaopatrujemy zakłady w niej działające.